Leela's logo homepage | biography | music store | lyrics | photos | video | articles | concerts & news | leela's mind | contact | עברית

 

ביוגרפיה | כתבות | חנות המוסיקה | חדשות והופעות | הראש שלי | מילים לשירים | תמונות | וידאו | צור קשר

 
Leela Musicרצועה מספר 3  באלבום, הנקראת E-Mail , היא בעצם אוסף התכתבויות מרגשות בין לילך לבין ג'ו, חבר טוב מעבר לים, שלמרות שאינו יהודי, ולמרות המגמתיות החד- צדדית הניכרת בחדשות העולם, חש אמפטיה עמוקה דווקא למדינת ישראל ולנו, אזרחיה, הנאלצים לחיות יום יום עם הטרור.

האימיילים שמאוד נגעו ללילך הולחנו לשיר מרגש ואותנטי העוסק בחיים תחת הטרור של שנות האלפיים, אך דווקא מסמן את כוחו של עמנו ונותן תקווה.

השיר הושמע בתחתנות הרדיו בישראל ולילך אף זכתה לראיון בגלי צה"ל , עם יעל דן, אודות השיר והסיפור שמאחוריו.

למרבה הצער השיר חוזר והופך רלבנטי לנו לפרקים, אבל כך גם התקווה שבו. לכתבה שהתפרסמה על השיר באינטרנט לחצו כאן.

רצועת הבונוס באלבום הינה שיר תפילה קסום, היחיד בעברית, הנקרא "זמן", אשר מחוץ לאלבום ‏בושל על ידי המפיקים האיטלקים: DJ Luca Ricci ‎‏ ו- DJ Castiniano Padovano aka Funky Junction ‎‎.(Manifesto Records, Hooj Tuens, Avex Records) ‎

רצועה 4 באלבום, שיר מחאה נשי הנקרא What’s in it 4 me, יצאה גם בדיסק האוסף Miscollection vol.1

בין שאר המשתתפים באלבום תוכלו לזהות שמות כמו דודו טסה, ישי גזית (גאיה), ‏ דודו קלמס (הדג נחש), ניב חובב (שליחי- הבלוז), עמי מנדלמן (הכל עובר חביבי), ‎ליאור טבת ‏ועוד.

לילך עין-הבָּר, כתבה והלחינה 7 שירים בעברית, עבור הפרוייקט החדש של גיא ליכטנטל (המפיק של שירי מיימון ורוני סופרסטאר), אשר מוקלטים בימים אלה.

לאחר סיבוב הופעותיה חזרה לילך מלאת אנרגיה ומיד נגשה לעבוד על אלבומה הבא:
 My Naked Ballads ‏‏.‏‎ ‎האלבום הופק תוך שימת דגש על מינימליזים מוחצן וזאת לצורך כוון זרקור אל ‏עבר קולה המיוחד והמרגש של עין-הבָּר.‏ מדובר במארג שירים שליו ואינטימי המהווה פסקול אידיאלי לאווירת שקיעה, כוס יין ורומנטיקה.‏ My Naked Ballads
הינו דיסק מלא בשירת נשמה קטיפתית, אשר תאחה בעדינות את שברי- היום. בלאדות ‏לפסנתר (נגינה של עין-הבָּר), וגיטרה במינון הנכון (יאיר לרון), תוך שימוש מדוייק ועדין בכלי-נשיפה (סקסופון: אריק ליבנת, חלילית :לילך עין-הבָּר), יחדיו ‏מהווים מרשם בדוק לרוגע טוטאלי והיטהרות. ‏

בחורף 2009 הקליטה לילך קולות רקע לסינגל "שיר הבהבה" מאלבומו החדש של דורי בן-זאב שיקרא " התקליט החדש", מילים יענקל'ה רוטבליט, לחן נתן כהן ("הנשמות הטהורות").

לילך עין-הבָּר שיתפה פעולה עם המפיקים הלונדוניים ‏Ian Shaw‏ ו-Joe Leach‏, כל אחד ‏בנפרד, עם המפיק הגרמני ‏Michael Voss‏, עם המפיקה הגרמנית
Namistyle, המפיק האיטלקי ‏DJ Luca Ricci‏ וחברו ‏DJ Castiniano Padovano AKA Funky Junction, וכן עם המפיק הפיני T.MO, כאשר הם יוצרים יחד חומר בסגנון פורטיסהד פוגשת את אוונאסנס.

‏לילך עין-הבָּר עוסקת גם בדיבוב סדרות טלוויזיה מצויירות לטלויזיה החינוכית, לערוץ הופ ולמשחקי מחשב, ביניהן "מכתבים מפליקס", "קוני העגלה", "פט-פט בקרקס", משחקי מחשבה יצירתיים של קומפדיה ושל הד- ארצי, "פיפוש בפוזפוזמאיג'אן" של גליוטין, תקליטור מדיטציה לאמריקן איירליינס ועוד.

לילך שרה את פס-קול הסרט "אהבה ממבט שני", של מיכל בת-אדם, השתתפה כרקדנית מקצועית בסרטו של איתן פוקס "בעל בעל לב" ושיחקה מרואיינת בסרטו של אילן שושן "איך להתחיל עם בחורה ולהשאר בחיים".

 

 


ביוגרפיה

זמרת-יוצרת ומפיקה מוסיקאלית עצמאית, חברת אקו"ם ואשכולות, החיה בישראל לאחר פעילות ענפה אשר במסגרתה הופיעה, הקליטה, הפיקה‎ ‎בעצמה וגם עבדה עם מפיקים שונים בלונדון, ניו-יורק, קנדה, איטליה, גרמניה ופינלנד.

עין-הבָּר, המצטיינת בכתיבת טקסטים חדי-לשון, סקסיים, מרגשים וגם מצחיקים, כתבה ושרה בעברית, עד אשר פגשה מפיקים בלונדון שהתעניינו בקולה ורצו להבין את תכני שיריה. מאותו הרגע החלה להגיש את יצירותיה גם באנגלית מושחזת אשר פותחת עבורה צוהר לתעשיית המוזיקה הבינלאומית.

היא כותבת את כל המילים והלחנים באלבומיה אותם היא מפיקה בעצמה תחת הלייבל העצמאי שלה Leelamusic.

היא מנגנת בפסנתר-הכלי המרכזי שלה, בגיטרה ונותנת סולואים בחלילית, והיא גם רקדנית מקצועית, כאשר ידיה מתפנות מאחיזה בכלי.

ללילך, אשר מחוץ לישראל פועלת תחת הכינוי Leela, עבר מכובד של הופעות בחו"ל, לצד חריש עמוק לאורכה ולרוחבה של ישראל. כאשר שלל הופעות בפסטיבלים השונים כבר מאחוריה כגון: פסטיבל נשים יוצרות (אינטימה נקסט) ביפו, פסטיבל ערד, פסטיבל גוונים במחול, היא הספיקה להטביע את חותם האיכות שלה גם במקומות כמו‎ מועדון הקמלוט, מרכז סוזן דלל, תאטרון הסימטה, בית-לסין, מוזיאון תל-אביב, מועדון הג'ה-פאן, תאטרון תמונע, בית ציוני-אמריקה ואפילו בכנסת ישראל, זאת כשהיא מלווה את עצמה בפסנתר או בליווי להקה.

ציטוט מדברי אחינועם ניני על לילך:
"לילך בעיני מאוד מוכשרת, כאריזמטית, ואנרגטית...היא עשתה במו ידיה מה שחברות תקליטים מבוססות רבות עושות במאמץ רב, ולא בצורה מוצלחת יותר. על כך היא ראויה לשבח. ההופעה הבימתית שלה הינה מיוחדת ומרגשת כמו המוסיקה שלה..."
למכתב המקורי של אחינועם http://www.leelamusic.com/letter.htm

"עד הגבר הבא" היה האלבום הקדם-ראשון של לילך, שהוקלט ב1997. הטקסטים בו עוסקים בשאלות רבות בנוגע לקשר בין תשוקה-מינית לרגש. שיר הנושא מתוך האלבום, בעל אותו שם, שודר בכמה תחנות רדיו, אך נחשב נועז מדי באותם ימים ולכן הושתק. ניתן להוריד אותו בחנות האינטרנטית כאן: http://www.leelamusic.com/music.htm

את האלבום הראשון "הכל הפוך" הפיקה בשנת 2000 בין ישראל ללונדון, פעם בעברית ופעם באנגלית, בשם UpSideDown . באלבום 12 נגנים שמלווים שירי רוק-פאנקי וטקסטים אמיצים מאוד, הנוגעים בסיטואציות מחיי היום- יום.
 
הנגנים המשתתפים באלבום הם: תופים- ירון אנגלר, בס- בן ורד, גיטרה- עודד כספי, גיטרה- יניב כרם, פרקשן- דרור אורגד, צורי, גיא פריגת, ויולה ועיבוד לכלי מיתר- יפתח פרת, כינור-אורן צור, חצוצרה-יונתן בדיחי, צ'לו- גלעד קפלנסקי, פסנתר-לילך עין-הבָּר.

בשנת 2001  הוזמנה עין-הבָּר על-ידי חמי רודנר, להקליט קולות רקע לשירו "מלנכוליה אהובתי", שיצא ב 2002 באלבום תחת אותו שם והפך ללהיט גדול. באותו אלבום גם הקליטה עין-הבָּר עם רודנר את הדואט "חדרים שבלב", אך בשל שיקולים פוליטיים של מנהלים אישיים נגנזה הגרסה הזו והוחלפה בדואט שהקליט רודנר עם יהודית רביץ לאותו אלבום.

את שני הסינגלים "כל-כך נמוך" ו"הפרפר", העוסקים בסקאלה של עומקן או שטחיותן של מערכות יחסים, הפיקה בישראל בשנת 2002.
לשירים: http://www.leelamusic.com/music-haparpar.html

את אלבומה Perfect Combination שיצא ב2005 גיבתה בסיבוב הופעות בצפון ארה"ב וקנדה, אשר במהלכו זכתה עין-הבָּר להופיע במיטב ארועי המוזיקה והפסטיבלים, כמו גם במוסדות מוזיקליים שהינם בגין נכס תרבות כמו ה:Stone Pony (מועדון הבית של ברוס ספרינגסטין) ועוד רבים אחרים.

ב ‏Perfect Combination‏ מגישה לילך ווקאל סוחף המשתלב היטב עם גיטרות אקוסטיות ‏וקלאסיות,כאשר ברקע כלי הקשה אתניים מכתיבים את סדר היום. שיריה, אשר לרוב נתפשים ‏כמערביים, זכו באלבום זה לתיבול עדין של בוזוקי, עוד, דרבוקות ושאר כלים עם ניחוחות ‏מזרחיים, אותם ספגה בילדותה. ‏ המילים החדות והנוגעות מאפשרות לעין-הבָּרלרגש בקולה המיוחד, בעוד המקצבים האתניים ‏העדינים מאפשרים לה לבטא את יכולת המחול המופלאה שלה.
 

 


Leela Music MyspaceMyspace Copyright © 2001 All Rights Reserved to Leela     
Mailing List Mailing List